zatvorenik

Македонија

Пронајден мртов затвореник во „Идризово“ – отслужувал 11 годишна казна

А1он
50-годишен затвореник кој отслужувал затворска казна во Идризово бил пронајден починат утринава. Според информациите на А1он затвореникот бил пронајден доцна во ноќта во полуотвореното одделение
Македонија

Изнајдовме решение за спречување на дискриминацијата на женските осуденички, која ја констатира КСЗД, изјави Аврамовска Мадиќ

А1он
Заменик-министерката за правда Викторија Аврамовска Мадиќ денеска најави дека е изнајдено закононско решение во однос на забелешките на Комисијата за спречување и заштита од диксриминација
Македонија

Инцидент во истражниот затвор „Скопје“: Осуденик претепал полицаец

А1он
Скопската полиција денеска извести дека вчера имало инцидент во истражниот затвор „Скопје“. Засега се знае дека вчера во 16.20 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната
Македонија

Затвореникот ќе се бара со потерница, директорот за санкции ќе бара виновници во „Идризово”

А1он
На ден 12.01.2023 година, околу 23,20 часот при спровод на осуденото лице Б.М. (36) од КПУ Идризово во Ургентниот центар „Мајка Тереза“ поради повреда на
Свет

Во пресрет на COP27 од утре најпознатиот затвореник во Египет го заострува штрајкот со глад

А1он
Најпознатиот затвореник во Египет, Ала Абдел Фатах, кој штрајкува со глад веќе шест месеци, утре ќе престане да внесува калории, а од 6 ноември, кога
Македонија

Уапсен арачиновец кој избегал од „Идризово“

А1он
Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје денеска го лишиле од слобода А.Б.(34) од скопското село Арачиново. Министерството за внатрешни работи информира
Македонија

Затвореник и негов другар ограбувале низ Скопје

А1он
Одделенијата за криминалистички работи Ѓорче Петров и Карпош при СВР Скопје расчистија три кривични дела „разбојништво“ сторени на подрачјето на Скопје. На 4.8.2022 од слобода
Македонија

Затвореник во „Кшање“ пронајден мртов

А1он
На 19.06.2021 во 02.45 часот во Полициска Станица Крива Паланка е пријавено дека во Затвор „Кшање“, во отвореното одделение, бил пронајден починат затвореникот М.Ј.(58) од
Македонија

Затвореник од Идризово по телефон се претставувал како газда и измамил вистински газди да му пуштат пари

А1он
Измамник од Скопје, кој е на издржување затворска казна во затворот Идризово, преку мобилен телефон на повеќе управители на фирми им се претставувал како и