kalifornija

Свет

Два брода се превртеа во Калифорнија, осум загинати

А1он
Најмалку осум лица загинаа откако два рибарски чамци се превртеа во близина на брегот на Сан Диего, Калифорнија. Акцијата за пребарување и спасување започна доцна
Свет

ВИДЕО: Силно невреме во Калифорнија, двајца загинати, илјадници евакуирани

А1он
Уште една моќна бура ја погоди Калифорнија во текот на ноќта, принудувајќи илјадници да се евакуираат и резултираше со најмалку двајца загинати бидејќи насипот во
Свет

Трета масовна пукотница за три дена во Калифорнија, едно лице убиено

А1он
Едно лице е убиено, а седум ранети во пукотница што се случи на бензинска пумпа во Оукленд, Калифорнија, соопшти полицијата. Тоа е втора масовна пукотница
Свет

ВИДЕО: Момче му ја одзема пушката на убиецот од Калифорнија, објавена снимка од тепачката

А1он
10 лица беа убиени во Калифорнија за време на прославата на кинеската Нова Година. Нападот се случи во саботата вечерта по локално време во сала
Свет

ВИДЕО: Напаѓач во Калифорнија уби 10 луѓе на прославата на кинеската Нова година

А1он
Полицијата вчера интервенираше во Монтереј Парк, Калифорнија каде се случи вооружен инциден во кој најмалку 10 лица загинаа, а 16 се повредени, јавуваат медиумите. ⚠️
Свет

Бајден во обиколка на Калифорнија погодена од серија смртоносни бури

А1он
Американскиот претседател Џо Бајден пристигна во Калифорнија во посета на областите погодени од серијата бури што предизвикаа огромни поплави, соборени дрвја и предизвикани одрони. Бајден
Свет

Тинејџерка и бебе брутално убиени во Калифорнија: Биле мета на банди поврзани со дрога

А1он
Се појавија потресни фотографии од 16-годишна мајка и нејзиниот шестмесечен син, кои беа меѓу шестмината убиени во дом во централна Калифорнија во она што полицијата
Свет

(ВИДЕО) Масакр во Калифорнија: Шестмина убиени, меѓу нив и бебе

А1он
Шест лица, меѓу кои и едно бебе, се убиени во куќа во Калифорнија, јавуваат американските медиуми. Меѓу жртвите има 17-годишна мајка и нејзиното шестмесечно бебе,