snezno nevreme

Свет

Снежно невреме во САД, откажани летови и возови

А1он
Североисточниот дел на Соединетите Американски Држави денеска го зафати силно снежно невреме кое предизвика откажување на голем број летови и железнички линии. Училиштата спроведуваат учење
Свет

Снежно невреме во Германија, патници заглавени во возила

А1он
Стотици патници останаа заглавени во своите возила на патиштата во централната германска покраина Хесен, откако снежните врнежи го покриа автопатот, предизвикувајќи сообраќаен метеж и линии
Регион

Во Хрватска на сила е црвен метео аларм, се очекуваат ветрови и до 200 километри на час

А1он
Во Хрватска на сила е црвен метео аларм поради ураганските ветрови за регионот на Риека, Кварнер и Велебитскиот канал, а многу патишта се целосно затворени
Свет

Дел од жителите на Калифорнија отсечени од светот: Во снегот напишаа порака за службите за итна помош

А1он
Дел од жителите на Калифорнија се отсечени од светот. Минатиот викенд населените места источно од Лос Анџелес беа погодени од снежно невреме кое зад себе
Свет

Најмалку едно лице загина во снежното невреме во Јапонија

А1он
Едно лице загина како последица од снежното невреме што ја погодија Јапонија. Снегот предизвика и проблеми во сообраќајот, а стотици летови се откажани. Снег, пропратен
Свет

Поради снежното невреме откажани се речиси 4.000 летови во САД

А1он
Авиокомпаниите откажаа повеќе од 3.900 летови поради силната снежна бура што ги погоди САД. Американската федерална управа за авијација (FAA) нареди приземјување или одложување на
Свет

(ВИДЕО) Снежно невреме зафати делови од Њујорк, прогласена е вонредна состојба

А1он
Снежна бура денеска ја зафати западната држава Њујорк, вклучувајќи го и градот Бафало. Во текот на викендот се очекува да падне повеќе од еден метар