snezno nevreme

Свет

Дел од жителите на Калифорнија отсечени од светот: Во снегот напишаа порака за службите за итна помош

А1он
Дел од жителите на Калифорнија се отсечени од светот. Минатиот викенд населените места источно од Лос Анџелес беа погодени од снежно невреме кое зад себе
Свет

Најмалку едно лице загина во снежното невреме во Јапонија

А1он
Едно лице загина како последица од снежното невреме што ја погодија Јапонија. Снегот предизвика и проблеми во сообраќајот, а стотици летови се откажани. Снег, пропратен
Свет

Поради снежното невреме откажани се речиси 4.000 летови во САД

А1он
Авиокомпаниите откажаа повеќе од 3.900 летови поради силната снежна бура што ги погоди САД. Американската федерална управа за авијација (FAA) нареди приземјување или одложување на
Свет

(ВИДЕО) Снежно невреме зафати делови од Њујорк, прогласена е вонредна состојба

А1он
Снежна бура денеска ја зафати западната држава Њујорк, вклучувајќи го и градот Бафало. Во текот на викендот се очекува да падне повеќе од еден метар
Свет

Неколку илјади животни настрадаа во снежна бура на Тибет

А1он
Во снежна бура на Тибет настрадаа неколку илјади животни, а на локалнте патишта падна снег до 45 сантиметри, јавија кинеските медиуми. Локалните власти испратија ветеринари