moskva

Свет

Балтичките земји ја повикаа ЕУ да изгради одбранбена линија со Русија и Белорусија

А1он
Полска, Естонија, Летонија и Литванија денеска ја повикаа Европската Унија да изгради одбранбена линија долж границата со Русија и Белорусија за да ја заштити ЕУ
Свет

(ВИДЕО) Се зголемува бројот на жртвите во пожарот близу Москва, луѓето во паника скокнале од прозорците на запалената зграда

А1он
Бројот на загинати во пожар во зграда во градот Фрјазино, недалеку од Москва, се искачи на осум. Како што пренесуваат руските медиуми, луѓето во паника
Свет

(ВИДЕО) Најмалку двајца загинати во големиот пожар во зграда во близина на Москва

А1он
Денес се запали зграда во Фрјазин, град кој се наоѓа на 25 километри североисточно од Москва. Најмалку две лица загинаа во пожарот, изјави гувернерот на
Свет

(ВИДЕО) Во близина на Москва гори Институт, во зградата има луѓе

А1он
Компанија за радио електронска одбранбена индустрија гори во градот Фрјазино во близина на Москва, јавуваат руските медиуми. Густ црн чад се издига од главната зграда
Свет

(ВИДЕО) Лажен аларм во театарот „Бољшој“ во Москва, евакуирани над 2.000 луѓе

А1он
Алармот за пожар бил лажно вклучен во театарот Бољшој во Москва. Ова во „Вечерња Москва“ го пријавил извор од Итната помош. Како што јавува „Вечерња
Свет

Спасувачките тимови на мотоцикли ќе почнат да патролираат во Москва

А1он
Спасувачите на мотоцикли утре ќе почнат да патролираат во сите административни области на главниот град, изјави за новинарите заменик-градоначалникот на Москва за станбено-комунални работи и