dizel

Економија

Дизелот поевтинува за 2,5 денари, цените на бензините не се менуваат

А1он
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во
Економија

Нема промена на цените на бензините и на дизелот

А1он
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во
Економија

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за два денари

А1он
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во
Економија

Од полноќ горивата повторно поскапуваат

А1он
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во
Економија

Бензините повторно поскапуваат, цената на дизелот останува иста

А1он
Од полноќ малопродажните цени на нафтените деривати во просек ќе бидат поголеми за 0,56 отсто, реши денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ).
Економија

Ново зголемување на цените на горивата – бензините поскапи за денар и пол, дизелот за два денари

А1он
Малопродажните цени на нафтените дериват се зголемуваат во просек за 2,54 проценти објави Регулаторната комисија за енергетика. Цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98