benzini

Македонија

Бензините поскапуваат за еден, а дизелот за половина денар

А1он
Регулаторната Комисија за енергетика објави дека во согласност со методологијата што ја користи за пресметка на цените на горивата, од вечерва на полноќ малопродажните цени
Економија

Горивата поскапуваат за денар до денар и пол по литар

А1он
Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар до денар и половина за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши
Економија

Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат за половина денар по литар

А1он
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 0,50
Економија

Бензините поскапуваат за половина денар, цената на дизелот останува иста

А1он
Бензините поскапуваат за половина денар, цената на дизелот останува иста, а за половина денар поевтинува екстра лесното масло за домаќинствата од ноќеска на полноќ, одлучи
Економија

Бензините поскапуваат за половина денар, цената на дизелот останува непроменета

А1он
За половина денар се зголемува малопродажната цена на бензините, а на дизелот и екстра лесното масло за домаќинства останува непроменета. Според одлуката на Регулаторната комисија