Поскапуваат горивата

Од:

Од полноќ поскапуваат горивата од пола до денар и пол, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Еуросупер БС-95 поскапува за пола денар и ќе се продава по цена од 81 денар за литар, Еуросупер БС-98 поскапува за еден денар и од полноќ новата цена ќе биде 83,50 ден/литар.

Дизелот поскапува за денар и пол и тој ќе се продава по цена од 79,50 ден/лит.

За пола денар се намалува цената на Екстра лесното масло за домаќинство кое од полноќ ќе се продава по цена од 76,50 ден/лит.

Се намалува и цената на Мазутот М-1 НС за 0,620 ден/кг, во однос на претходно утврдената цена. Новата цена на мазутот ќе биде 40,732 ден/кг.

Би можело да ве интересира

Еуродизелот и Екстра лесното масло поскапуваат за денар

Промена на цените на горивата од полноќ

Поскапуваат горивата

Се зголемуваат малопродажните цени на нафтените деривати

Нови цени на горивата: Дизелот поевтинува

Орце Костов

Горивата поевтинуваат за два денари

Горан Наумовски