pukanje sad

Свет

Издадено предупредување на колеџот во Пенсилванија за вооружен маж на кампусот

А1он
Наредбата за засолниште е издадена на колеџот Муленберг во Пенсилванија по извештаите за вооружен маж осомничен во кампусот. Колеџот за либерални уметности на периферијата на
Свет

Пукање во Џорџија, затворен цел трговски центар

А1он
Трговскиот центар Аугуста во Џорџија беше затворен откако внатре одекнаа истрели. Полицијата беше повикана во 13:43 по локално време. Засега нема информации дали има повредени.
Свет

Еден убиен, тројца ранети во престрелка во Бронкс

А1он
Еден маж загина, а тројца се повредени откако непознати мажи на скутери, наводно, отвориле оган врз нив во Бронкс, Њујорк, соопшти локалната полиција. Четворицата мажи
Свет

(ВИДЕО) Најмалку две лица се застрелани во Филаделфија додека луѓето го славеле Рамазан Бајрам

А1он
Најмалку две лица се застрелани во Филаделфија додека луѓето го славеле Фитр Бајрам или Рамазан Бајрам, јавува WHYY News. BREAKING: 🇺🇸 Mass shooting at Eid