mrtvi

Видео Свет СКЕН

„Скен“: Мистериозна смрт, убиени жени и деца, самоубиства – 10 руски тајкуни починаа годинава

Анита Петровска Рајковиќ
Над 10 руски олигарси починаа од почетокот на 2022 година. Повеќето од нив богатството го стекнаа со нафта и гас. Меѓу починатите под мистериозни околности
Свет

Од почетокот на протестите во Ирак загинаа 109 лица

А1он
Најмалку пет лица загинаа, а 15 се повредени во новите судири меѓу ирачката полиција и демонстрантите во источен Багдад, соопштија полицијата и медицински извори. Според