teksas

Свет

Силно торнадо носеше се пред себе: Објавена застрашувачка снимка

А1он
Најмалку две лица загинаа, а многу се повредени во торнадото што ги погоди американските сојузни држави Тексас и Оклахома. Торнадото предизвика штети на автопатот што
Свет

ВИДЕО: Студентите на пропалестинските протести во Тексас се судрија со полицијата

А1он
Демонстрантите и полицијата синоќа се судрија во кампусот на Универзитетот во Тексас при што дојде до десетици апсења, а Универзитетот Колумбија во Њујорк почна да
Свет

(ВИДЕО) Огромен конвој камиони оди кон Тексас, Трамп се обидува да го заглави договорот за мигрантите

А1он
Двопартиските преговарачи во американскиот Сенат денеска ќе го објават долгоочекуваниот, политички чувствителен договор за запирање на преминувањето на мигрантите преку границата меѓу САД и Мексико,
Свет

Тексас го предупреди Бајден: Најголемата грешка што можеш да ја направиш е да се судриш со нашата армија“

А1он
Потполковник гувернерот на Тексас, Ден Патрик, рече дека администрацијата на Бајден ќе направи грешка соочувајќи се со членовите на Националната гарда на Тексас и другите
Свет

(ВИДЕО) Тексас му се закани на Бајден: Ако доведе трупи ќе одговориме со сила

А1он
Заменик гувернерот на Тексас Ден Патрик рече дека администрацијата на Бајден ќе направи грешка ако се соочи со членовите на Националната гарда на Тексас и
Свет

(ВИДЕО) Експлозија во хотел во Тексас, има тешко повредени

А1он
Дел од центарот на Форт Ворт, Тексас, е затворен по експлозија во хотел. Според првичните информации, постои сомневање дека на експлозијата и претходела истекување на
Свет

Очевидец на масакрот во Тексас: „И пријдов на девојката и ја свртев, немаше лице“

А1он
Вчера девет лица загинаа во пукање во трговски центар северно од Далас, Тексас. На крајот полицијата го убила и напаѓачот, а жртвите биле на возраст