teksas

Свет

Бројот на починати мигранти, пронајдени во камионот во Тексас, се зголеми на 51

А1он
Бројот на починати мигранти пронајдени во напуштен камион во градот Сан Антонио, во американската сојузна држава Тексас, се зголеми на 51. Официјалните лица претходно соопштија
Свет

Основното училиште во Тексас, каде тинејџер уби 19 ученици и двајца учители, ќе биде урнато

А1он
Основното училиште во градот Увалде, Тексас, каде тинејџер уби 19 ученици и двајца наставници, ќе биде урнато, соопшти градоначалникот Дон Меклафин. Тој истакна дека никој
Свет

(ВИДЕО) Нови детали за масакрот во Тексас: Отворена истрага за огромното доцнење на полицијата

А1он
Иследниците во Тексас ќе се обидат да утврдат кои критични грешки биле направени како одговор на смртоносното пукање во училиште во Увалде, вклучувајќи го и
Свет

Полицијата 40 минути не влегуваше во училиштето каде се случи масакрот, го бараа клучот

А1он
Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб. „Ако мислев дека тоа ќе
Свет

(ВИДЕО) Мајката на убиецот од Тексас: Простете му на син ми, имаше свои причини

А1он
Мајката на Салвадор Рамос, тинејџерот кој уби 19 ученици и двајца учители во основното училиште Роб во Тексас, молела за прошка за својот син. Адријана
Свет

Убиецот од Тексас го најавил крвавиот поход на Фејсбук

А1он
19 деца и двајца возрасни беа убиени во нападот во основно училиште во градот Увалде во Тексас. Напаѓачот, 18-годишниот Салвадор Рамос е мртов соопшти полицијата.
Свет

Во масакрот во Тексас 10-годишно девојче убиено додека се јавувало да бара брза помош

А1он
10-годишната Амери Гарза беше убиена само неколку часа откако добила пофалница за одличните оценки. Таа е една од жртвите во безумниот масакр во основно училите
Свет

Ова се жртвите на крвавиот напад во Тексас, децата биле на возраст меѓу седум и 11 години

А1он
Убиените деца биле на возраст меѓу седум и 11 години. Членовите на семејството на некои од нив ги потврдија нивните имиња. Вкупниот број на жртви