teksas

Свет

(ВИДЕО) Вооружен маж отвори оган во трговски центар во Тексас: Се слушаат истрели, луѓето бегаат во паника

А1он
Вооружен напаѓач вчера пукаше и уби девет лица и рани најмалку седум во прометниот трговски центар северно од Далас, соопшти полицијата, а напаѓачот беше убиен.
Свет

Уапсен е Мексиканецот кој уби пет соседи во САД, меѓу кои и осумгодишно дете

А1он
Полицијата го уапси Мексиканецот осомничен за убиство на пет соседи во Тексас по четиридневна потера. Потрагата по 38-годишниот Франциско Оропеза започна во петокот, откако побегнал
Свет

(ВИДЕО) Масакр во Тексас: Петмина убиени меѓу нив и осумгодишно дете, напаѓачот е во бегство

А1он
Пет луѓе, меѓу кои и осумгодишно дете, се убиени во пукање во семејна куќа во Кливленд, Тексас, објави денеска ABC, повикувајќи се на локалната полиција
Магазин

(ВИДЕО) Го убил лажниот чувар на паркинг кој му зел 40 долари и се вратил на состанок со девојката

А1он
Маж од Тексас кој дознал дека бил измамен за 40 долари од лажен чувар на паркинг, ја оставил својата девојка во ресторан, зел пиштол од
Свет

ВИДЕО: Гостин во ресторан уби разбојник во Тексас, разбојникот имал пластичен пиштол

А1он
Полицијата во Тексас започна голема потера по гостин во ресторанот во Хјустон кој уби разбојник, а потоа им помогна на другите ограбени гости да си
Свет

Суд во Тексас пресуди Алекс Џоунс да плати 50 милиони долари оштета за клевата

А1он
Суд во Тексас му изрече казна во висина од 45 милиони долари на Алекс Џоунс, основач на веб-сајтот „Инфоварс“. Парите се оштета за родителите на