raneti

Свет

Американец рани тројца палестински студенти во Вермонт

А1он
Полицијата уапси лице осомничено дека пукало во тројца палестински студенти во Бурлингтон, Вермонт. Џејсон Итон (48) е приведен, соопшти полициската управа. Според извештаите, осомничениот живее
Регион

Две лица се ранети во престрелка во Подгорица

А1он
Две лица се ранети во престрелка во подгоричката населба Мареза, неофицијално дознава „Вијести“ од Управата на полицијата. Ранетите немаат повреди опасни по нивниот живот. Во
Свет

Страшен напад во Шведска: Најмалку тројца ученици избодени со нож во училиште

А1он
Неколку училишни деца се повредени во напад со нож во училиште во Шведска, јавија локалните медиуми. Ројтерс ја потврди информацијата на локалната телевизија ТВ4 дека
Свет

(ВИДЕО) Ранети неколку лица на железничка станица во Париз

А1он
Неколку лица се повредени утринава во напад со нож на железничката станица Гар ду Нор во Париз, јавува француското радио. Според првичните информации полицијата го
Свет

Еден мртов, неколкумина избодени со нож во близина на Милано, меѓу нив и поранешен фудбалер на Арсенал

А1он
Во градот Асаго, кој се наоѓа недалеку од Милано, со нож се избодени пет лица, јавуваат италијанските медиуми. Меѓу нив е и шпанскиот фудбалер, поранешниот