noz

Регион

Осмооделенка со нож дојде во училиште во Чачак: „Братот и го фрлија во канта, таа дојде да се одмазди“

А1он
Во ОУ „Танаско Рајиќ“ во Чачак ученичка од осмо одделение за време на попладневната смена влегла во училишниот двор и со нож му се заканил
Македонија

Убиена 46-годишна жена во Кочани, пред својата куќа – убиецот и нанел 40 убоди со нож

Анита Петровска Рајковиќ
Со 40 убоди од нож, 59-годишен жител на Кочани ја убил 46 годишната сограѓанка. Убиството се случило рано утринава околу 6 часот пред домот на
Македонија

Притворен битолчанец кој со нож прободе познаник

А1он
Основното јавно обвинителство во Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело тешка телесна повреда. „Осомничениот, на 24 јули пред
Македонија

Малолетници со нож раниле момче во Скопје, ранетиот заврши во болница

А1он
Во Специјалната болница по хируршки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје со повреди од остар предмет бил донесен малолетник од Скопје. Како што соопшти МВР,
Регион

Брат ја избоде сестрата со нож затоа што користела интернет

А1он
Во селото Долна Трница, кај Трговиште (Србија), 12-годишно момче во семејниот дом со кујнски нож ја избоде сестра си во препоните од левата страна по
Регион

Во училиште во Зрењанин: Малолетничка со нож повреди девојче, детето итно е пренесено во Ургентниот центар

А1он
Уште еден немил настан, чии актери се малолетни, се случи во Србија, овој пат во О.У. „2. Октомври“ во Зрењанин. Како што дознава порталот Zrenjaninski.com,