ranet

Македонија

Лекарите извадиле куршум од тело на повреден маж, пациентот тврдел дека се повредил од метален предмет

А1он
Во скопската полиција вчера е пријавено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“, при хируршка интервенција бил изваден проектил од огнено оружје од пациентот Д.П.(21) од
Регион

Го нашла синот обесен во шумата, па грабнала нож и го прободела сопругот во белите дробови

А1он
Златко К.(61), кој во неделата вечерта бил прободен со нож во грбот од сопругата Томиславa откако дознала дека нивниот син се обесил, e на лекување