ranet

Македонија

Србин со нож ранил маж во кафеана во угостителскиот објект на бензинската пумпа во Јосифово

А1он
Основното државно обвинителство во Гевгелија поведе постапка против државјанин на Република Србија, кој е осомничен дека на 31 март во раните утрински часови извршил тешко
Македонија

Малолетници со нож раниле момче во Скопје, ранетиот заврши во болница

А1он
Во Специјалната болница по хируршки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје со повреди од остар предмет бил донесен малолетник од Скопје. Како што соопшти МВР,
Македонија

Лекарите извадиле куршум од тело на повреден маж, пациентот тврдел дека се повредил од метален предмет

А1он
Во скопската полиција вчера е пријавено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“, при хируршка интервенција бил изваден проектил од огнено оружје од пациентот Д.П.(21) од
Регион

Го нашла синот обесен во шумата, па грабнала нож и го прободела сопругот во белите дробови

А1он
Златко К.(61), кој во неделата вечерта бил прободен со нож во грбот од сопругата Томиславa откако дознала дека нивниот син се обесил, e на лекување