Ранет маж во близина на поликлиниката Бит Пазар

Од:

Едно лице е повредено со огнено оружје во близина на поликлиниката Бит Пазар во Скопје. Повредениот маж со прострелна рана во ногата е пренесен во болница, а полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

– Денеска од ГОБ „Св. Наум Охридски“ во СВР Скопје е пријавено дека кај нив е донесен П.П. (24) со прострелна рана во ногата, а, според пријавеното, во него во близина на поликлиниката Бит Пазар во Скопје пукало едно лице. Според првичните информации во П.П. пукал Р.Ш.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираа од МВР.

Од МВР посочуваат дека ова се првични информации, а во текот на денот ќе излезат со повеќе информации.

Би можело да ве интересира

Србин со нож ранил маж во кафеана во угостителскиот објект на бензинската пумпа во Јосифово

Горан Наумовски

Си оградил државно земјиште на Бит Пазар и си наплаќал паркинг – доби кривична

Пукање на Бит Пазар, уапсен е пиштолџијата

Полицаец чистел пиштол, па се ранил во нога

Момче од Италија е истепано и повредено во Скопје

Кривични пријави за наплаќачите на „дивиот“ паркинг кај поликлиниката Бит Пазар