bit pazar

Македонија

Си оградил државно земјиште на Бит Пазар и си наплаќал паркинг – доби кривична

62 годишен скопјанец и неговат фирма добија кривична пријава за узурпација на недвижности. Си оградиле туѓо земјиште кое се наоѓало кај поликлиниката Бит Пазар и
Македонија

Кривични пријави за наплаќачите на „дивиот“ паркинг кај поликлиниката Бит Пазар

А1он
Денеска (31.10.2023), во близина на Јавната здравствена установа – Поликлиника Бит Пазар во Скопје, полициски службеници од Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР
Македонија

Турчинка нападната на Бит Пазар – ја натепал продавач

А1он
Државјанка на Tурција била физички нападната на Бит Пазар во текот на вчерашниот ден. Според пријавата во полицијата таа била натепана од страна на продавач,
Македонија

Малолетник нападна девојче на Бит Пазар

А1он
Малолетно девојче е нападнато од малолетник на подрачјето на Бит Пазар. Нападот синоќа го пријавил таткото на девојчето. Полицијата тврди дека се преземаат мерки за
Македонија

На Бит пазар приведен криминалец баран со потерница

А1он
Приведен е криминалец баран со потерница за одлежување на затворска казна, информираат од Министерството за внатрешни работи. „На 13.01.2022 во 12,00 часот на подрачјето на