prestrelka

Свет

Најмалку три лица загинаа во престрелка во Њу Џерси

А1он
Најмалку три лица загинаа во престрелка во американската сојузна држава Њу Џерси, соопштија локалните власти. Полицијата соопшти дека верува дека напаѓачот е меѓу загинатите и
Свет

Двајца убиени во престрелка во близина на Штутгарт

А1он
Вчера во утринските часови имало пукање во Шорндорф кај Штутгарт. Според првите полициски информации, мажот пукал во двајца роднини, а потоа се самоубил. 57-годишен маж
Свет

Во престрелка во Рим загинаа четири лица, а три се тешко ранети

А1он
Четири лица загинаа денеска во престрелка во близина на бар во Рим, а три ранети се итно пренесени во болница, јавува РАИ. Полицијата добила повеќе
Регион

Во улична престрелка во близина на Софија повредено едно лице

А1он
29-годишен маж беше застрелан во местото Петрч во Бугарија, соопшти бугарската Служба за итни случаи. Пукањето се случило на крстосницата во правец на Констинброд. Мажот
Свет

Тројца цивили, членови на исто семејство, загинаа при престрелка во Кашмир

А1он
Индиските власти денеска соопштија дека тројца цивили, членови на исто семејство, ги загубиле животите во синоќешната престрелка меѓу индиските и пакистанските сили во индискиот дел
Македонија

Истрага против скопјанец-со панцир и на мотор, во престрелка со неколку лица

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 24-годишен скопјанец, осомничен за кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и трговија до
Свет

Вооружена престрелка во Кашмир, загинаа тројца пакистански и петмина индиски војници

А1он
Пакистан соопшти дека тројца негови и петмина индиски војници загинале во прекуграничната размена на оган во спорната област Кашмир. Британските медиуми јавуваат дека ова е
Свет

ВИДЕО: Во пукотница во Филаделфија ранети шестмина полицајци

А1он
Во пукотница во Филаделфија ранети се шест полицајци кои се обиделе да предадат налог за апсење на осомичен за распрoстранување наркотици. Полицајците биле заглавени кратко