aracinovo

Македонија

Арачиновец и раштанец преку Фејсбук завеле 15-годишнa девојка и ја силувале

А1он
Тетовското обвинителство поведе постапка против две лица кои се осомничени за обљуба врз немоќно лице. 18-годишен маж од селото Рашче завел 15-годишна девојка преку социјалните
Македонија

Жител на Арачиново неовластено поседувал муниција, МВР најавува кривична пријава

А1он
Неовластено поседувана муниција составена од куршуми со калибар 7,62мм и 7,9мм била пронајдена при претрес во дом кај Н.Г. во село Арачиново, информираат од Министерство
Македонија

Приведен арачиновец во чиј дом била пронајдена пушка

А1он
При вршење на претрес во домот на дваесетишестгодишен човек во Арачиново, била пронајдена пушка, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Денеска (09.09.2021) полициски службеници од
Македонија

Голема престрелка во Арачиново, повеќе луѓе се ранети и уапсени

А1он
Тежок инцидент со огнено оружје се случил вчеравечер во скопско Арачиново, а во престрелката се ранети повеќе лица, соопшти полицијата, од каде додаваат и дека
Македонија

ВИДЕО: Детали за акцијата во Арачиново, разбиена криминална група која продавала дрога и оружје

А1он
Министерството за внатрешни работи денеска сузби организирана криминална група инволвирана во вршење на криминални активности од областа на недозволена трговија со оружје и дрога, соопшти
Македонија

Полициска акција во Арачиново, приведени дилери на оружје и дрога

А1он
Утрово во Арачиново има полициска акција во врска со недозволена трговија со оружје и дрога. Приведени се осум лица, меѓу ни и полициски службеник информира
Македонија

Со системот на е-даноци нема да има човечки фактор при собирање на данокот, вели вицепремиерот Николовски

А1он
Со дигитализацијата и имплементирање на системот на е-даноци, нема да има општини во кои ќе има човечки фактор и ќе зависи од тоа дали има
Македонија

Владата ѝ додели половина милион евра од буџетот на Општина Арачиново за да се справи со ковид-кризата

А1он
На денешната, 28 седница, Владата на Република Северна Македонија донесе Одлука за одобрување на средства од Буџетот на Република Северна Македонија за 2020 година во
Македонија

ВИДЕО: Шестмина осомничени за двата тона марихуана, истрагата продолжува

А1он
Министерството за внатрешни работи, во координација со Основното јавно обвинителство, презема мерки и активности за разбојништвото што се случи меѓу 3 и 4 декември кога
Македонија

Камионот со кој бил украден канабисот од Јосифово е најден на патот кон Блаце

А1он
Полицијата го пронајде камионот од чија приколка беа украдени 200 кутии со два тона канабис, оставен на паркинг на патот кон граничниот премин Блаце. Кражбата