pistol

Македонија

Дете од Скопје дошло со пластичен пиштол во школо и го вперувал кон учениците

Дете, ученик во основно училиште во Скопје вчера дошло на училиште со пластичен пиштол. Пиштолот го вперувал кон учениците по што била известена и директорката.
Свет

Американка е уапсена на аеродромот во Сиднеј, имала позлатен пиштол во куферот

А1он
Австралиската полиција пронашла позлатен пиштол во куферот на американски патник на аеродромот во Сиднеј. Американката која полета од Лос Анџелес немала дозвола за огнено оружје,
Регион

Трагедија во Пирот: Пукал во поранешната сопруга, а убил случајна минувачка

А1он
Во центарот на Пирот, утринава околу 10 часот на улицата Драгошева во пешачката зона, М.М. со пиштол пукал кон поранешната сопруга. Куршумот погодил случајна минувачка
Македонија

Приведен малолетник од струшко, кај него пронајден гасен пиштол

А1он
Денеска (30.01.2023) околу 7.20 часот на улицата „Пролетерски бригади“, во близина на средно училиште во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга привеле малолетник од
Македонија

Кај осудувано лице полицијата пронајде полуавтоматски пиштол

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 26-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело
Македонија

Скопјанец при караница извадил пиштол, но бил спречен да го употреби

А1он
На 10.9.2022 на бул.„Никола Карев“ во Скопје полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.И.(27) од с.Визбегово, скопско,