pistol

Македонија

Скопјанец им се заканувал со пиштол на полицајци од граничниот премин Блаце

А1он
Полицијата поднесе кривична пријава против Б.И.(30) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело, недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки
Македонија

ОЈО бара притвор за насилник кој со пиштол заплашувал семејство од Скопје

А1он
Основното јавно обвинителство од Скопје донесе побара притвор за 36-годишен скопјанец кој е осомничен за кривичните дела неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје