pistol

Македонија

Жител на радовишко се снимал како пука со пиштол и објавил на ТикТок, доби кривична пријава

А1он
„ОВР Радовиш поднесе кривична пријава против М.М.(29) од с. Тополница, радовишко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување држење и тргување
Македонија

Жител на Лојане од автомобил застрелал соселанец

А1он
25-годишен жител на кумановското село Лојане вчера возејќи автомобил пукал во соселанец. „Вчера во 19.30 часот во с.Лојане, кумановско, В.Ч.(25) од с.Лојане, додека управувал патничко
Македонија

Приведен тетовецот кој на Тикток се пофали со видео на кое му помага на дете да пука со пиштол

А1он
Полицијата го идентифкувала и го привела едното од двете лица кои се појавија на видеото на Тикток на кое на мало дете му помагаа да
Македонија

ВИДЕО: Ангелов нуди бесплатна обука за деца над 16 години да ракуваат со пиштол, ама сами да си ги платат куршумите

А1он
Генералот Стојанче Ангелов на социјалните мрежи сподели фотографија како неговиот 10-годишен син испукал пет куршуми, како дел од спортското стрелаштво, со дозвола и поддршка од
Македонија

Кривична пријава за скопјанец за незаконско поседување пиштол

А1он
Секторот за внатрешни работи од Скопје – Единица за недозволена трговија поднесе кривичнa пријавa против 27 годишно лице од Скопје, поради постоење основи на сомнение
Македонија

Гостиварец си пукал во рака додека го чистел пиштолот

Во гостиварското село Дебреше, во попладневните часови на вчерашниот ден, 62-годишниот Г.Б. се повредил подмачкувајќи пиштол што го поседувал без одобрение. Според информациите од МВР,
Македонија

Го сопрела полиција, извадил пиштол и почнал да бега

А1он
Полицијата трага по засега неидентификувано лице кое по бркотница со сообраќајната патрола откако било запрено возилото извадило пиштол, и без да го употреби побегнало во