Скопјанец пукал со пиштол во дворот од семејната куќа

Од:

Скопската полиција извести дека ноќеска на улицата „Качанички пат“ полициски службеници го приведоа А.Д.(25) од Скопје поради сомнение дека околу 23.20 часот во дворот од семејната куќа пукал со пиштол.

Пиштолот е пронајден и одземен, а биле пронајдени и повеќе чаури.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Кривична за маж кој со автоматска пушка пукал на свадба во велешко

А1он

(ВИДЕО) Оружен инцидент трае со часови во Птуј: Вооружен маж пука од балкон

Горан Наумовски

Вучиќ: Убиените се Срби од Косово, убиени со снајпер, се побуниле против теророт на Курти

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Уапсениот напаѓач од Бањска приведен во станица во Косовска Митровица

А1он

Се држи свештеник на нишан? Оклопни возила и вооружени лица во дворот на манастирот Бањска

А1он

Воен аналитичар: „Оклопното“ возило во Бањска делува како „гаражна“ модификација на теренец, а не на српската полиција

А1он