municija

Македонија

Претрес во Македонски Брод, пронајдени оружје и муниција

А1он
МВР извести дека е уапсен М.З.(61) од Македонски Брод. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени малокалибарска пушка „Зброевка
Регион

Гебрев: Имaло нарушување на безбедноста на сладиштата за муниција во Бугарија

А1он
Бугарскиот трговец со оружје Емилијан Гебрев, сопственик на компанијата ЕМКО, која стопанисува со магацините за мнуниција кај Карнобат кои вчера се запалија, за НОВА изјави
Македонија

Оружје и муниција пронајдени во куќа во скопско, приведено едно лице

А1он
62-годишен жител на скопско Љубанци е приведен откако во неговиот дом се пронајдени оружје и муниција информира Министерството за внатрешни работи. – Денеска (08.02.2022), полициски
Македонија

Драма во Форино, маж физички ги нападнал сопругата и ќерката, полицијата кај него пронашла муниција

А1он
Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против 59-годишен жител на Форино за кого постои сомнеж дека го сторил кривичното дело „загрозување на сигурноста“ од
Македонија

Жител на Арачиново неовластено поседувал муниција, МВР најавува кривична пријава

А1он
Неовластено поседувана муниција составена од куршуми со калибар 7,62мм и 7,9мм била пронајдена при претрес во дом кај Н.Г. во село Арачиново, информираат од Министерство
Македонија

Полицијата затвори скопско стрелиште на кое неовластено се продавале куршуми

А1он
Денеска (22.07.2021) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, ЕНТ ОНТЕМ и Единицата за интервентна
Македонија

Полицијата откри ракетни фрлачи, гранати и муниција во нива во струшко

А1он
Денеска околу 12 часот во нива меѓу струшките села Франгово и Калишта, по претходно добиени оперативни сознанија, полицијата пронашла разновидна муниција, гранати и ракетни фрлачи,