municija oruzje

Македонија

Претрес во Македонски Брод, пронајдени оружје и муниција

А1он
МВР извести дека е уапсен М.З.(61) од Македонски Брод. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени малокалибарска пушка „Зброевка