Претрес во Македонски Брод, пронајдени оружје и муниција

Од:

МВР извести дека е уапсен М.З.(61) од Македонски Брод.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени малокалибарска пушка „Зброевка брно “ калибар 22 мм, рамка со 32 куршуми и еден пиштол со рамка со 51 куршуми калибар 7.65мм.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Уапсена криминалнa групa инволвиранa во трговија со дрога и оружје

Претреси во Битола и Ресен, пронајдени оружје и муниција

Претрес во демиркаписко, пронајдена муниција и алат за изработка на муниција, приведени две лица

Претрес во Слупчане, пронајдени повеќе парчиња оружје и муниција

Претрес на две локации во Скопје, пронајденo e оружје, муниција и дрога

Албанската полиција запленила оружје и муниција кои требало да бидат пренесени во Македонија

Предраг Петровиќ