Приведен скопјанец, кај него пронајдени пиштол, куршуми и девизи

Од:

На 9.9.2022 во 16.45 часот на ул.„Ѓорѓи Димитров“ полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода В.И.(33) од Скопје.

Кај него биле пронајдени и одземени пиштол „Црвена застава“, калибар 7.65 мм, рамка со пет куршуми и странски валути во поголем износ.

Тој бил приведен и задржан во Полициската станица Кисела Вода, со него бил извршен службен разговор и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Парите од судството Владата ги потрошила за себе, обвинија од судската администрација

Орце Костов

Претрес во Македонски Брод, пронајдени оружје и муниција

Банкарска асоцијација: VISA и MasterCard се недостапни – Дефектот не е од македонска страна

Голем дефект – не работат картичките од сите банки во цела Македонија, но и во странство, вадење пари само на шалтер

Анита Петровска Рајковиќ

Двајца крадци украле сеф со пари од хотел во Градскиот парк во Скопје

Патник на скопскиот аеродром се обидел да пренесе 100.000 евра во џебови: Царина му заплени 90.000 евра

Орце Костов