Кавадарчанец со воздушен пиштол пукал кон куќата на соседот

Од:

Во полициска станица заврши 42-годишен кавадарчанец.

Станува збор за Ѓ.М. од Кавадарци кој вчера околу 19 часот од терасата од својот дом со воздушен пиштол „колт“ испукал неколку дијаболи кон патот и кон терасата на негов сосед.

„Лицето било приведено во полициска станица, а пиштолот и дијаболите му биле одземени. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветна пријава“, велат од полицијата.

Би можело да ве интересира

На ,,Тиквешки гроздобер” ќе има вечер посветена на Никола Бадев и филм за Васил Хаџиманов

Отворање на Меѓународната ликовна колонија „Михајлово – Кавадарци 2023

Кучето Симба од Кавадарци неколку дена ја чека починатата сопственичка: Лежи крај нејзиниот автомобил

Орце Костов

Приведен дилер во Кавадарци, продавал марихуана, кокаин и амфетамин

Орце Костов

Одложено јавното наддавање за имотот на фирмата ДЕНА, за кое алармираше и австрискиот амбасадор

Заматена водата за пиење во Кавадарци поради обилните дождови

Катерина Ѓуровски