Се скарал со братот, па пукал и го ранил

Од:

На 16.11.2022 околу 14.40 часот во с.Студеничани, скопско, полициски службеници од Полициската станица Драчево го лишиле од слобода А.М.(41) од с.Студеничани, затоа што околу 14.30 часот во магацинскиот простор од семејната фирма лоциран во с.Студеничани, скопско, по претходна расправија поради нерасчистени имотно-правни односи околу фирмата, од пиштол испукал еден куршум кон неговиот брат А.М.(39) од с.Цветово, скопско и му нанел телесна повреда.

По целосно документирање случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Семејство од Студеничани контролира кој ќе има струја во селото: Блокира улици за да не влезат екипи на ЕВН

Орце Костов

43-годишник уапсен, малолетните деца краделе – претреси во Струга и Битола најдени пиштоли, пушки и муниција

А1он

Дете од Скопје дошло со пластичен пиштол во школо и го вперувал кон учениците

Американка е уапсена на аеродромот во Сиднеј, имала позлатен пиштол во куферот

Кавадарчанец со воздушен пиштол пукал кон куќата на соседот

Скопјанец пукал со пиштол во дворот од семејната куќа