aracinovec

Македонија

33-годишен арачиновец е осомничен за обид за убиство во Аеродром

А1он
Полицијата денеска го уапси Ф.А. (33) од Арачиново поради основано сомнение дека на 11.9.2023 околу два часот во Скопје, на подрачјето на Аеродром, ги нападнал