33-годишен арачиновец е осомничен за обид за убиство во Аеродром

Од:

Полицијата денеска го уапси Ф.А. (33) од Арачиново поради основано сомнение дека на 11.9.2023 околу два часот во Скопје, на подрачјето на Аеродром, ги нападнал со остар предмет В.С. (30) и М.Н. (38) од Скопје и им нанел повреди.

„Денеска е поднесена кривична пријава по брза постапка против Ф.А. за сторено кривично дело „убиство во обид“, и „насилство“ и во текот на денот тој ќе биде изнесен пред судија на претходна постапка“, соопшти полицијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Уапсен е маж осомничен дека е вмешан во убиството на полицаецот во Лозница

Горан Наумовски

Артан Хајзири тврди дека е во Германија и дека не е вмешан во убиството на српскиот полицаец

Горан Наумовски

Потрага во Србија: Артан Хајзири од Косово пукаше во двајца полицајци во Лозница

Горан Наумовски

30 дена притвор за момчето кое усмрти професионален војник на АРМ

Двајца Британци убиени, па запалени во Шведска

Горан Наумовски

МВР со детали за убиството во Македонски Брод: При чистење на ловечка пушка, пушката испукала еден куршум