Арачиновец со пиштол испукал куршум и ја ранил сопругата

Од:

На 27.08.2022 во с. Арачиново, скопско од полициски службеници од СВР Скопје е приведен С.С.(68) од с. Арачиново откако тој самиот во полициска станица во 13.40 часот пријавил дека во сопствениот дом во с. Арачиново, испукал куршум од пиштол „Црвена Застава“ кал.7.65мм кон неговата сопруга З.С.(59).

З.С. е пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде и се констатирани тешки телесни повреди.

За настанот е запознаен Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Се уште не е идентификуван напаѓачот врз градоначалникот на Арачиново, трет напад врз него за година и пол

Орце Костов

ВМРО-ДПМНЕ: СДС е креатор, поддржувач и логистичар на криминалмите банди на ДУИ кои се пресметуваат меѓу себе

МВР со детали за пукањето во Арачиново: Градоначалникот не е повреден

Орце Костов

Пукање во Арачиново – повредени член на обезбедувањето и возачот на градоначалникот

Анита Петровска Рајковиќ

Малолетник пукал со пиштол во Чаир, два куршума завршиле во стан

Едно лице убиено со огнено оружје во близина на скопското село Блаце

Предраг Петровиќ