maloletnik

Македонија

Малолетник е тешко повреден во сообраќајка во скопското село Мојанци

А1он
МВР извести дека вчера во 17 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „21“ во скопското село Мојанци, општина Арачиново, се случила сообраќајна
Регион

Во близина на Вршац, малолетник со секира уби 12 јагниња, момчето заврши на психијатрија

А1он
Малолетно момче (13) без причина со секира уби 12 јагниња во сопственикот П.Т. Ова злосторство се случило во понеделникот во селото Марковац кај Вршац, а
Македонија

Малолетник возел автомобил и излетал од патот, по што удрил во ѕид

А1он
На 08.03.2024 во 20.30 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Долно Палчиште-Тетово патничко моторно возило „пежо“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од малолетник од
Македонија

Момче е повредено со нож од малолетник во близина на ТЦ „Мавровка“

А1он
Во близина на трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје денеска околу 13.30 часот, малолетник бил повреден со остар предмет од друг малолетник, информираат од Министерството за
Македонија

Малолетник пукал со пиштол во Чаир, два куршума завршиле во стан

А1он
МВР извести дека вчера околу 22.45 часот, полициски службеници од СВР Скопје привеле малолетник од село Патишка река, општина Сопиште. Тој се сомничи дека претходно
Македонија

Малолетник од Скопје е осомничен за обид за убиство

А1он
СВР Скопје поднесе кривична пријава против малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На 27.12.2023 на паркинг
Македонија

Малолетник од Крива Паланка нападнал полицајци

А1он
Полициски службеници денеска уапсиле малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако физички ги нападнало. Според информациите од Секторот за внатрешни работи Куманово, малолетникот ги