maloletnik

Македонија

Повреден малолетник на тротинет откако во него удрило такси-возило

А1он
На 16.8.2022 во 20.30 часот било пријавено дека во Кочани на ул. Стево Теодосиевски се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило од такси-служба и електричен
Македонија

Во Аеродром родители нападнале малолетник оти се скарал со син им

А1он
Мајка на малолетно момче од скопски Аеродром во полицијата пријавила физички напад врз нејзиниот син. Според информациите, детето по претходна расправија со неговиот другар, било