egipet

Свет

(ВИДЕО) Уште еден смртоносен напад на ајкула во Хургада: Втората жртва е Романка

А1он
Уште еден напад на ајкула се случи во популарното летувалиште Хургада. Откако австриската пензионерка Елизабет Скваер (68) почина по страшен напад на ајкула во египетско
Свет

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Хорор во Хургада: Жена изгризана од ајкула пред капачите, лекарите не можеле да ја спасат

А1он
68-годишната Елизабет Сквајер од Австрија била нападната од ајкула во познатото египетско летувалиште Хургада, пишува „Дејли мејл“. Жената, вчера вечер, била префрлена во болница со
Свет

Здравствените власти во Египет ја продолжуваат кампањата „од врата до врата“ за вакцинација против Ковид

А1он
Министерството за здравство на Египет ја продолжува третата фаза од кампањата „од врата до врата“ за вакцинација против Ковид-19. Третата фаза се одвива во голем
Свет

Египет ќе донира 30 милиони вакцини против Ковид на африканските земји

А1он
Египет ќе донира 30 милиони дози вакцина против Ковид-19 на африканските земји, изјави египетскиот претседател Абдел Фатах ал Сиси. „Иницијативата ќе биде координирана од Африканската
Свет

После шест години прекин во авиособраќајот за в недела предвиден првиот комерцијален лет од главниот град на Јемен

А1он
После шест години прекин во авиособраќајот за в недела е планиран првиот комерцијален лет од аеродромот во главниот град на Јемен. Планирано е на 24
Свет

Египет првпат именуваше христијанин за претседател на највисокиот суд на земјата

А1он
Првиот христијанин именуван за претседател на највисокиот суд во Египет денеска положи свечена заклетва пред претседателот Абдел Фатах ал Сиси. Булус Фахми е именуван за
Свет

Уапсено едно лице за убиството на дописникот од Каиро на грчката новинска агенција

А1он
Едно лице е уапсено под сомнение дека стои зад убиството во Каиро на грчкиот новинар Николаос Кацикас, дописник на државната агенција АНА -МПА од Египет,