avtobuska nesreka

Свет

Деветнаесет лица загинаа во Египет при пад на автобус во канал

А1он
Деветнаесет лица загинаа, а шест се повредени денеска во автобуска несреќа во Египет. Возилото паднало во канал во северен Египет, соопшти Министерството за здравство во
Македонија

Случај „Беса транс“: Причините за несреќата се знаат, сега Бугарија бара роднините да кажат зошто загинатите патувале со автобусот

А1он
Предметот за причините за автобуската несреќа на автопатот Струма во која загинаа 45 македонски државјани е затворен. Бугарското обвинителство бара од колегите во Македонија, да
Регион

Бугарската главна обвинителка бара од македонските колеги уште распити на преживеани и роднини за автобуската несреќа

А1он
Портпаролот на главната обвинителка на Бугарија Сијка Милева изјави дека е прекината предистражната постапка за несреќата на македонскиот автобус во која изгореа 46 лица. Како
Регион

По несреќата во Бугарија, полицијата го казни сопственикот и корисникот на автобусот

А1он
По сообраќајната несреќа што се случи на автопатот во Бугарија на 14.8.2022 година, во која учествуваше автобус од Србија, припадници на сообраќајната полиција извршија надзор
Регион

Првите проблеми во истрагата за полскиот автобус: Тахографот е уништен, брзината не можеше да се прочита

А1он
Во несреќата бил уништен тахографот на полскиот автобус, а откако овластениот техничар се обидел да ги извлече податоците од него, тие не можеле да се
Регион

Црн епилог: Четворица загинати и осумина повредени во сообраќајката во Бугарија

А1он
Бугарската полиција извести дека во сообраќајна несреќа меѓу автобус со романска регистрација и автомобил со холандска регистрација што се случила ноќеска околу 2 часот на
Регион

Во превртениот полски автобусот имало 3 свештеници и 6 калуѓерки

А1он
Во сообраќајната несреќа што се случи утринава околу 5.35 часот на автопатот А4 во правец кон Загреб, меѓу Јарек Бишашки и Подворац каде полски автобус
Регион

Сите настрадани во автобуската несреќа во Хрватска се полски државјани, соопшти полското МВР

А1он
Сите загинати во несреќата на автобусот со полски регистарски таблички кај Брезнички Хум во Хрватска се полски државјани, потврди денеска полската агенција ПАП, повикувајќи се
Регион

(ВИДЕО) Се зголемува бројот на загинатите и повредените во автобуската несреќа во Хрватска

А1он
Хрватската полиција потврди дека досега најмалку 12 луѓе го загубиле животот, а најмалку 43 се повредени во автобуската несреќа која се случи утринава во Хрватска,