nepal

Македонија

Десет работници од Непал исчезнале од Скопје и од Тетово за неколку часа

А1он
Полицијата соопшти дека за едно деноноќие од земјава исчезнале 10 работници од Непал. Вчера во 11.15 часот во СВР Скопје, М.Н.(41) од Скопје пријавил дека
Македонија

11 лица од Непал сакале илегално да влезат од Македонија во Грција – депортирани се

11 лица, сите државјани на Непал се затекнати во обид илегално да излезат од Македонија и во близина на граничниот премин Богородица да влезат во
Македонија

Работнички од Непал му избегале на газдата од Охрид, случајот пријавен во полиција

Орце Костов
На 20.04.2024 во 15.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, В.И.(24) од Охрид пријавил дека С.Ц.(41) и Л.С.(25), двете од Непал, кои биле вработени во
Македонија

Четири работнички од Непал му избегале на газдата во Прилеп, случајот пријавен во полиција

Орце Костов
Жител на Прилеп пријавил во полиција дека четири работнички од Непал кои работеле во неговата фирма не се вратиле во куќата во која престојувале. „На
Македонија

Приведен криумчар на мигранти: Возел мигранти од Непал

А1он
Денеска (01.01.2024) околу 17 часот на автопатот “Пријателство”, помеѓу Табановце и Куманово, полициски службеници од РЦГР Север-ПС за ГН Сопот го лишија од слобода И.Ѓ.(32)
Свет

(ВИДЕО) Силен земјотрес во Непал, најмалку 128 мртви: Се тресеше се до Њу Делхи

А1он
Најмалку 128 луѓе загинаа, а десетици се повредени во Непал кога силен земјотрес го погоди западниот регион Џајаркот, соопштија денеска официјални лица, додека куќите во
Свет

Непал ги заостри правилата поради бројните смртни случаи на Монт Еверест

А1он
Слабите планинари кои неискусните водачи на експедицијата ги водат до Монт Еверест, предизвикуваат проблеми, изјави искусен планински водич по една од најсмртоносните сезони на качување