brazil

Свет

Болсонаро: Доколку бидам негативен на денешниот тест, се враќам на работа

А1он
Бразилскиот пртеседател Жаир Болсонаро, кој е заразен со коронавирусот, изјави дека се чувствува многу добро и порача дека ќе се врати на работа доколку неговиот
Свет

Рио ќе ги отвори плажите кога ќе се најде вакцина против коронавирусот

А1он
Популарните плажи во Рио де Жанеиро официјално ќе бидат отворени за пливачите дури кога ќе се најде вакцина против коронавирус, изјави градоначалникот Марсело Кривела. Во
Свет

ВИДЕО: Болсонаро прима терапија со хидроксихлорокин против Ковид-19

А1он
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро кој се зарази со новиот коронавирус, објави денеска на својот Фејсбук профил дека прима терапија со хидроксихлорокин. – За сите кои
Свет

Медиумите со тужба против Болсонаро поради загрозување на здравјето на новинарите

А1он
Бразилската асоцијација на медиуми има намера да поднесе тужба против претседателот Жаир Болсонаро, затоа што ги стави новинарите во опасност од заразување со коронавирус за
Свет

Болсонаро: Короната е како дожд, на крајот сите ќе бидат мокри

А1он
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро, кој е заразен со коронавирусот, ја спореди болеста со дожд, наведувајќи дека на крајот сите ќе бидат мокри. Болсонаро, кој уште
Свет

Бразилскиот претседател Болсонаро позитивен на Ковид-19

Горјан Грнчаровски
Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро објави дека е позитивен на коронавирусот. „Тестирањето покажа дека сум позитивен,“ рече Болсонаро, кој за време на обраќањето носеше заштитна
Свет

Бразилскиот претседател има симптоми на Ковид-19, се чекаат резултати од тестот

А1он
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро пред поддржувачите собрани пред претседателската палата во Бразилија рече дека направил тест за Ковид-19 и оти направил рендгенска снимка на белите
Свет

Бразил 50 дена без министер за здравство се бори со епидемијата

А1он
Бразил веќе 50 дена е без официјален министер за здравство, додека во земјата се регистрирани повеќе од 1,5 милион случаи на коронавирус. Оваа функција привремено