zaloznici

Свет

ВИДЕО: Уапсен човек што држеше заложници во Тбилиси, барал да се забрани коцкањето и банките да ги спуштат каматите

А1он
По неколку часа неизвесност, заврши заложничката драма што попладнево се случуваше во компанијата МБЦ во грузискиот главен град Тбилиси. Сите деветмина заложници што ги држеше
Свет

Заврши драмата во Франција – ограбувачот на банка уапсен, заложниците ослободени

А1он
Заложничката драма што се случи во банката БРЕД во Ле Авр- Нормандија заврши без повредени и со апсење на осомниченото лице за нападот. Заложничката драма
Свет

ВИДЕО: Заложничка драма во банка во Франција, напаѓачот држи заробени неколку клиенти

Околу 17 часот, во центарот на францускиот град Ле Авр во Нормандија минувачите беа сведоци на заложничка драма. На булеварот де Стразбур, вооружен маж упадна
Свет

Заврши заложничката драма во Москва, напаѓачот уапсен

А1он
Московската полиција го уапси непознатиот маж кој во зградата на „Алфа Банка“ во центарот на рускиот главен град држеше како заложници повеќе од пет лица.
Свет

ВИДЕО: Заложничка драма во банка во Москва

А1он
Во филијала на „Алфа Банка““ во центарот на Москва непознато лице држи заложници, објавија локалните медиуми. Според неофицијални извори, полицијата пристигнала на местото на инцидентот
Свет

ВИДЕО: Заложничка криза во Франција, вооружен маж со бомба влегол во библиотеката на универзитетот во Иври

А1он
Вооружен маж влегол во библиотеката на Универзитет во Франција, а голем број специјалци се на местото на настанот. Според Ле Паризиен, човекот е вооружен со
Свет

Заложничка криза во Тулуз: Напаѓачот се закани дека ќе почне да ги убива заложниците

А1он
Во Блањак, град во близина на Тулуз во Франција, неидентификуван вооружен маж влегол во продавница и заробил шест лица кои биле во него. Барајќи полициски
Свет

Вооружен маж држи 5 заложници во продавница во југозападна Франција

А1он
Вооружен напаѓач држи пет заложници во продавница, во близина на аеродромот во Тулуз,во југозападна Франција. Според локалните медиуми, осомничениот се закани дека ќе пука во
Македонија

Штипјанец во заложништво држел жена и нејзините две малолетни деца

А1он
Дваесет и шест годишниот А.М од Штип заработи кривична пријава поради постоење основи на сомнение дека сторил четири кривични дела, информираше денеска портпаролот на СВР-Штип,