zaloznici

Свет

Италијанската полиција го уапси мажот кој држеше заложници

А1он
Полицијата го уапси Франческо Амато, кој денеска држеше заложници во пошта во италијанскиот град Пјеве Модолени. Амато пред излегување ослободи уште двајца од четворицата заложници,
Свет

Заклан свештеник во Франција, полицијата ги ликвидира напаѓачите кои држеа заложници

А1он
Полицијата ги уби вооружените напаѓачи кои држеа заложници во една црква во Нормандија, на северот на Франција. Напаѓачите го заклаа свештеникот кој беше помеѓу заложниците.