banka

Македонија

18 годишник сакал да ограби банка во Аеродром – фатен на дело

18 годишен кавадарчанец сакал да ограби банка во Аеродром во Скопје. Фатен е на дело и приведен. „ На 11.04.2024 околу 03.00 часот, полициски службеници
Македонија

Вооружен грабеж на банка во Илинден, одземена е голема сума на пари

Александар Тодески
Маскирано вооружено лице ограбило банка во населбата Илинден. Првичните информации говорат дека е одземена голема сума на пари. Идентитетот на ограбувачот засега останува непознат, а
Економија

Величковски од НБРМ: Банката не смее да наплаќа за затворање на сметка, дебитни и кредитни картички

Орце Костов
Банката не смее да наплаќа надоместоци за затворање на платежната сметка, ниту, пак, надоместоци за затворање дебитни или кредитни картички, доколку рамковниот договор којшто го
Економија

Школа за новинари на ПроКредит Банка: „Дигитална трансформација: Одговорност кон иднината на бизнисите“

А1он
Следењето на дигиталната трансформација како процес кој ги олеснува работните задачи и го подобрува квалитетот на живот, употребата на напредни дигитални инструменти за ефикасно управување
Магазин

На тинејџер случајно му биле уплатени 9 милиони евра на сметка: Сакал да купи Порше

А1он
18-годишниот Дејн Гилеспи од Белфаст едно утро отишол да ја провери својата банкарска сметка и бил шокиран кога открил дека станал милионер преку ноќ. На
Економија

Министерство за финансии: Укината можноста да се рефинансира кредит во иста банка

Орце Костов
Законското решение, кое го подготви Министерството за финансии, а е во насока на поголема заштита на граѓаните кои ги користат услугите на финансиските друштва доби
Uncategorized

Миле Зечевиќ од СДСМ не е веќе во надзорниот одбор на Стопанска банка Битола

Орце Костов
Генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ повеќе не е независен член на Надзорниот одбор на Стопанска банка АД Битола, извести компанијата до инвеститорите преки Македонската