grabez

Македонија

Кумановчанка била нападната во својот дом од лице кое лажно и се претставило дека работи за кабелски оператор

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека кумановчанка била нападната во нејзиниот дом, откако еден човек лажно и се претставил дека дошол да наплати сметки
Свет

ВИДЕО: Невиден обид за грабеж на автопат во Италија- експлозии, пукање, запалени автомобили

А1он
„Терор на автопатот А1 во Италија, „Модена, автопат од пеколот“, ова се само дел од насловите во италијанските весници по обидот за грабеж на блиндирано
Македонија

Фатениот разбојник однел 21.000 евра од банката во Крушево, одреден му е притвор

А1он
Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 51-годишниот жител на Крушево, за кого има основано сомнение дека пред два дена ја
Македонија

51-годишен крушевчанец уапсен за грабежот во Уни банка во градот

А1он
Полицијата соопшти дека 51-годишен жител на Крушево е уапсен денеска откако било утврдено дека тој е одговорен за грабежот на експозитура на Уни банка во
Свет

ВИДЕО: Грабеж во банка во Берлин, 11 лица повредени

Горјан Грнчаровски
Германската полиција трага по четворица ограбувачи кои попладнево ограбиле експозитура на банка во Берлин, пуштајќи солзавец во објект во близина. 11 луѓе се примени во
Македонија

Апасиев обвини за изборен грабеж: Искрадени сме од Ново Село до Кисела Вода

А1он
Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, обвинува за изборна кражба. Тој смета дека на неговата партија и се украдени по 30 – 40 гласови од едно
Спорт

ВИДЕО: Ограбена куќата на Франк Рибери, одземени се вредни предмети од семејството

А1он
Францускиот фудбалер Франк Рибери, кој настапува за Фиорентина, во понеделникот откри дека за време на викендот, додека тој заедно со неговиот тим биле во Парма,
Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 80 годишен човек физички нападнат и ограбен на улица во САД

А1он
На социјалните мрежи се појави вознемирувачко видео на кое се гледа како возрасен човек е нападнат од засега непознато лице во Бронкс, САД. Настанот се
Македонија

Ограбена продавница за накит во Битола, украдени 28 часовници во вредност од 575 илјади денари

А1он
Непознато лице во продавница за часовници и накит на улица „Широк Сокак“ во Битола со тврд предмет го скршил стаклото од излогот и од изложната