belgrad

Регион

Дојавите за бомби во Белград биле испраќани од Полска, Иран, Нигерија

А1он
Српската полиција во соработка со Обвинителството за организиран криминал идентификуваа вкупно 19 електронски адреси – 18 адреси на ЏиМаил (Gmail) и една е-пошта на ПротонМаил
Регион

Поради дојавите за бомби во 70 белградски училишта наставата е онлајн

А1он
Во 49 основни и 21 средно училиште во Белград денеска ќе се организира онлајн настава поради дојави за поставени бомби, изјави помошник министерот за образование
Регион

ВИДЕО: Нови дојави за бомби во Белград, евакуирани два трговски центра и студентски дом

А1он
Нови дојави за поставени бомви и попладнево го вознемирија Белград. Како што јавуваат српските медиуми, имало дојави за бомби во студнетски дом на Вождовац, студентите
Регион

Вулин: Против Србија се води специјална војна- нови дојави за поставени бомби во Белград

А1он
По заканувачките денешни дојави за поставени бомби во основните и средни училишта во Белград, попладнево пристигнаа нови закани, дека се поставени експлозивни направи на мостовите
Регион

Во Белград повторно лажни дојави за бомби во студентски домови и трговски центри

А1он
Три трговски центри, четири студентски домови, Музејот на Југославија и некои други објекти во центарот на Белград денеска добиле дојава за бомби, јави дописникот на
Македонија

Блиц: Македонски државјанин се поли со бензин и се запали на Нов Белград

А1он
Нешто пред 13 часот маж се запали откако инвеститори дојдоа да му ја урнат неговата барака во Нов Белград, спроти трговскиот центар Делта сити, јави
Регион

Аеродромот во Белград утрово беше затворен поради дојава за бомба

А1он
Аеродромот „Никола Тесла“ во Белград рано утринава беше затворен, како што неофицијално дознава ТВ Н1.рс, поради дојавата за наводна бомба, јави допсиникот на МИА од
Регион

ВИДЕО: Протест во Белград против војната во Украина и против Путин

А1он
Во центарот на Белград се одржува антивоен собир за поддршка на Украина, а присутни се неколку стотици граѓани. Некои од нив носат украински знамиња и