belgrad

Регион

Во Белград со нож убиен српски репрезентативец

А1он
Српскиот репрезентативец Стефан Савиќ е убиен во ноќта меѓу саботата и неделата на улицата Дунавска во Белград кога непознато лице со остар предмет го прободело
Регион

Уште седум деца се примени на ВМА поради труење со алкохол

А1он
Уште седум деца денеска завршиле на ВМА поради труење со алкохол, дознава „Блиц“. Синоќа во ВМА биле донесени вкупно дваесет и шест деца поради алкохолно
Регион

12 деца од Белград пијани завршија во болница: Иследниците се сомневаат дека децата испиле шпиритус

А1он
Откако од медиумите дознаа дека дванаесет деца синоќа биле примени на ВМА во тешка алкохолизирана состојба, Вишото јавно обвинителство во Белград формирало предмет за утврдување
Регион

Уапсени убијците на седумнаесетгодишно момче од Белград

А1он
Припадници на белградската полиција ги уапсија Б.Б.(23) и седумнаесетгодишно момче поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело тешко убиство. Тие се осомничени дека
Регион

(ВИДЕО) 60 пожарникари и три хеликоптери го гаснат големиот пожар во Белград

А1он
Повеќе од 60 пожарникари гаснат огромен пожар во кинескиот трговски центар во Белград. Во гаснењето на пожарот учествуваат и три хеликоптери. Во близина има големо
Регион

Нормализиран е сообраќајот на белградскиот аеродром „Никола Тесла“

А1он
Сообраќајот на белградскиот аеродром од синоќа е нормализиран, официјално соопшти самиот аеродром „Никола Тесла“. Управата на аеродромот им се извини на патниците за непријатностите, по
Регион

ВИДЕО: Поради хаосот со патниците од Скопје на белградскиот аеродром доцнат 17 лета, три се откажани

А1он
Стотици луѓе заглавени во мала просторија, две жени загубија свест, хаос меѓу патниците – ваква беше попладнево сликата на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ откако поради
Регион

ВИДЕО: Грешка со патниците од Скопје направи хаос на аеродромот во Белград

А1он
Комплетно се блокирани летовите на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград. Во тек е евакуацијата на сите патници од зградата, а сите ќе треба уште еднаш