diler droga

Македонија

30 дена притвор за дилер од Гевгелија

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од селото Кованец, осомничено за кривично дело – Неовластено
Македонија

ВИДЕО: Претреси низ цела држава, запленети дрога и муниција, приведени над 20 улични дилери

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека при претреси низ целата држава се запленети дрога и муниција, а приведени се над 20 улични дилери. „Одделот
Македонија

Во Кочани приведен дилер од Словенија

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани до ОЈО Кочани поднела кривична пријава против А.В.(42) од Република Словенија поради постоење основи на сомнение за сторено кривчно
Македонија

ВИДЕО: Претрес во гевгелиско, пронајдена дрога, приведен дилер

А1он
21-годишен жител на селото Миравци е уапсен откако во неговиот дом било пронајдени 1,5 килограм марихуана информираат од Министерството за внарешни работи. – По претходно
Македонија

Скопското обвинителство отвори истрага за дилер од Штип

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 33-годишен жител на Штип за кого постои основано сомнение дека го сторил кривичното дело
Македонија

Притвор за дилер на кокаин од тетовско Доброште

А1он
На предлог на Обвинителството по спроведена истражна постапка, Основниот суд Тетово му одреди 30 дена притвор на 33-годишен жител на село Доброште, осомничен за кривично
Македонија

Халуциногена дрога во Пинтија – полицијата најде ЛСД во домот на млад жител на скопската населба

А1он
23-годишен жител на скопската населба Пинтија ќе биде гонет за продавање дрога од страна на Обвинителството, откако полицијата го претресла неговиот дом и пронашла 70