gostivarec

Македонија

Гостиварец обвинет за телесна повреда при семејно насилство

А1он
На 2 мај, по претходна вербална расправија преку мобилен телефон, 44-годишен гостиварец во близина на гостиварската болница со автомобилот пресретнал жена со која бил во
Македонија

Вознемирен од смртта на мајка му, гостиварец кршел инвентар во градската болница

А1он
Полицијата повикала на разговор едно лице од Гостивар бидејќи вчера се однесувал агресивно во гостиварската Општа болница и нападнал медицинско лице. Според СВР Тетово, вчера
Македонија

Гостиварец си пукал во рака додека го чистел пиштолот

Во гостиварското село Дебреше, во попладневните часови на вчерашниот ден, 62-годишниот Г.Б. се повредил подмачкувајќи пиштол што го поседувал без одобрение. Според информациите од МВР,