Гостиварец обвинет за телесна повреда при семејно насилство

Од:

На 2 мај, по претходна вербална расправија преку мобилен телефон, 44-годишен гостиварец во близина на гостиварската болница со автомобилот пресретнал жена со која бил во врска.

dobivaj vesti na viber

Жената се движела пеш и одбила да влезе во неговото возило, по што тој физички ја нападнал, ја влечел за коса и ја удирал со рацете по главата и лицето. Од ударите оштетената паднала на земја, па обвинетиот продолжил да ја удира со нога во пределот на стомакот и ребрата, нанесувајќи и повеќе телесни повреди.​​

Поради ова основното јавно обвинителство од Гостивар поднесе oбвинителен предлог против 44-годишен жител на гостиварско Долна Бањица кој при вршење семејно насилство сторил кривично дело телесна повреда.

Би можело да ве интересира

Незадоволен од резултатите од изборите во Босна, со стол и скршил глава на сопругата и ја нокаутирал ќерка си со тупаница

А1он

Скопјанка нападната од две жени на Бит Пазар

Петмина насилници нападнале семејство

Скопјанка го нападнала својот 91-годишен татко

Насилен маж нападнал судски извршител

ВИДЕО: Маж удри жена средe улица во Иран, но брзо беше совладан од толпата

А1он