semejno nasilstvo

Македонија

Гостиварец ја удрил сопругата, па сакал да си го нападне таткото

А1он
СВР Тетово поднесе кривична пријава против Џ.А.(41) од село Форино, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“. На 04.11.2022 во
Регион

Уапсен познат хирург од ВМА – ја тепал женаму со сукало, давел со сајла и уринирал врз неа

А1он
Познатиот хирург од ВМА, Н.О. (48), вчера бил уапсен поради семејно насилство. Според информациите, веќе подолго време физички ја малтретирал својата сопруга. Вчера, околу 17
Регион

Со нога шутирал бремена девојка во петти месец во стомак, па ја претепал и давел: Насилник од Србија доби притвор

А1он
Судијата на Основниот суд Младеновац му одреди притвор до 30 дена на Б.В. (36) поради семејно насилство. Осомничениот во саботата во полиција го пријавила неговата
Македонија

Потврдена слободата на велешанката Пале, која го усмрти насилниот партнер додека ја давел

Кристијан Ландов
Скопскиот Апелационен суд ја потврди ослободителната пресуда за велешанката Павлинка Пале Иловска, која лани со нож го усмрти нејзиниот насилен партнер, полицаец од Велес. Таа
Регион

Хорор во Крушевац: Насилник си ги претепал родителите со раце, нозе и срп

А1он
Припадниците на МВР во Крушевац го приведоа Д.М.(52) од околината на овој град, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело семејно насилство. Тој
Македонија

Скопјанец со нож ја нападнал сопругата

А1он
Скопската полиција денеска го уапси В.Ф.(23) од Скопје затоа што во семејниот дом, по претходна расправија, ја нападнал со нож неговата 25-годишна сопруга исто така
Македонија

15 години затвор за неготинецот кој крвнички до смрт ја претепа партнерката

А1он
15 години затвор доби неготинецот кој крвнички ја претепа партнерката која по неколку дена почина од повредите соопшти Основниот суд од Кавадарци. – Основен суд
Македонија

Ќерката на жената од Неготино што партнерот ја претепа до смрт: Ја уби мајка ми, а сега го прават непресметлив за да добие помала казна

Ќерката на 46-годишната жена од Неготино, која почина откога партнерот ја претепа, е разочарана од институциите за кои вели дека сега настојуваат насилникот да го