pitacenje

Македонија

Татко ги терал децата да питачат, а парите ги трошел во казино – доби пријава

Анита Петровска Рајковиќ
Татко од Чашка ги запоставил двете деца и ги терал да питачат. Ги носел дури и до Скопје и Велес за да бараат пари кои
Македонија

Кривична пријава за стружанка која ги принудувала децата да питачат во Дебар

А1он
Одделението за внатрешни работи од Дебар поднесе кривична пријава против жителка на Струга која ги принудувала своите деца да питачат во Дебар. Според Стефан Димовски
Македонија

Кривична за родители: Ги запуштиле своите малолетни деца и ги терале да питачат

А1он
Полицијата од Дебар поднесе кривична пријава против С.Р.(28) од Скопје и В.И.(22) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторенo кривичнo делo „запуштање и