Кривична за родители: Ги запуштиле своите малолетни деца и ги терале да питачат

Од:

Полицијата од Дебар поднесе кривична пријава против С.Р.(28) од Скопје и В.И.(22) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторенo кривичнo делo „запуштање и малтретирање дете“.

Тие ја запоставиле својата должност за грижа и воспитување и ги запуштиле своите малолетни деца, кои на 24.11.2023 на улица „1 Мај“ во Дебар биле затекнати при питачење.

Би можело да ве интересира

Гром го остави без струја три и пол часа поширокиот дебарско – струшки регион

Маж од Дебар им се заканувал на неговата мајка и на неговата малолетна сестра

Горан Наумовски

Татко ги терал децата да питачат, а парите ги трошел во казино – доби пријава

Анита Петровска Рајковиќ

Општина Дебар бара од ЦУК да помогне во гаснење на два пожара од воздух

Лажеле дека им била ограбена куќата, па заработија кривична пријава

Деветгодишниот Павел Ангеловски вторпат го фати светиот крст во Дебар

А1он