avtomatska puska

Македонија

Кривична за маж кој со автоматска пушка пукал на свадба во велешко

А1он
Полицијата поднесе кривична пријава против Б.Д.(24) од селото Долно Јаболчиште, општина Чашка, поради предизвикување општа опасност. „На 11 септември на свадбена веселба село Горно Јаболчиште,