mvr skopje

Македонија

Листите на адвокати по службена должност во полициските станици во Скопје стари по 12 години

А1он
Во периодот од јануари до септември 2020 година во полициските станиците на подрачјето на Град Скопје, биле приведени вкупно 1080 лица, од кои 15 лица
Македонија

Во Скопје казнети 370 возачи , 62 неисправни и нерегистрирани возила

А1он
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (23.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во