izmenet soobrakjaen rezim

Македонија

Изменет сообраќаен режим утре во Скопје

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека утре во Скопје ќе се одржи Меѓувладина седница помеѓу Владата на Република Македонија и Владата на Република Косово.
Македонија

Изменет режим на сообраќај во Скопје ден пред прославата на Денот на независноста

А1он
Поради подготовки за настанот по повод Денот на независноста, во централното градско подрачје на град Скопје утре 07.09.2021 (вторник), почнувајќи од 11,00 затворени за сообраќај
Македонија

Утре ќе бидат затворени улици во центарот на Скопје поради протест против образовните реформи

А1он
Министерството за внатрешни работи најави дека утре ќе има посебен сообраќаен режим во сообраќајот во центарот на Скопје поради протестен марш во oрганизација на здруженијата
Македонија

„Парадата на гордоста“ утре ќе затвори улици во центарот на Скопје

А1он
Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека на 26.06.2021 (сабота), поради одржување на „Парада на гордоста“, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР
Македонија

За Задушница ќе се затвораат улици кај гробиштата во Бутел, Камник и Ѓорче Петров

А1он
Поради верскиот празник Задушница, утре и во сабота, во периодот од 6 до 16 часот, на гробиштата во Бутел, Камник и во Ѓорче Петров, каде
Македонија

Вечерва неколку часа ќе биде затворена улицата пред „ЗОИЛ“, пожарникари ќе покажуваат скала

А1он
На подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје на вечерва со почеток од 19:00-21:00 часот Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје заедно со единици
Македонија

Протестот на ВМРО-ДПМНЕ три дена во шпицот ќе го затвори центарот на Скопје

А1он
МВР известува дека во Скопје на 08,09 и 10.06.2021 година (вторник, среда и четврток) во временскиот период од 15.00 до 17.00 часот најавен е протест
Македонија

Пристапот кон Водно утре затворен за сообраќај поради трката „Прв до врв“

А1он
Утре со почеток во 09.45 часот, во организација на Здружението за спорт и рекреација „Прв до врв“ од Скопје, ќе се одржи спортско-рекреативна трка „Прв